Antiochia Pizydyjska

To starożytne miasto leży na granicy Pizydii i Frygii. Niegdyś było stolicą rzymskiej prowincji. Według Dziejów Apostolskich odwiedził je Paweł z Tarsu podczas swojej pierwszej podróży misyjnej. Tutaj kończy się słynny szlak pieszy świętego Pawła biegnący aż z Perge.

Paweł i Barnaba przybyli do Antiochii właśnie z Perge w Pamfilii. Droga była niełatwa, ponieważ wiodła przez góry pełne rozbójników. Działalność apostołów w Antiochii rozpoczęła się od głoszenia w synagodze. Nauczali także pogan, dużo mówiąc o usprawiedliwieniu grzechów przez wiarę. Wiele osób przyjęło ich nauczanie z entuzjazmem, jednak nie brakowało także słów krytyki ze strony niektórych Żydów. Z tej przyczyny Paweł i Barnaba opuścili Antiochię.

Z Antiochią Pizydyjską związana jest jeszcze jedna postać ważna dla chrześcijaństwa. Święta Małgorzata była dziewicą i męczennicą. Żyła na przełomie III i IV wieku. Należy do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli i jest czczona także w kościele prawosławnym. Była córką pogańskiego kapłana, lecz została nawrócona na chrześcijaństwo przez swoją opiekunkę. Kiedy przyszła święta dorastała, zakochał się w niej rzymski namiestnik, którego nie chciała poślubić. Jako powód podawała to, że jej serce należy do Chrystusa. Ponieważ chrześcijanie byli wówczas prześladowani, Małgorzata była torturowana, więziona, a w końcu ścięta około 303 roku. Jej kult był bardzo rozpowszechniony w średniowieczu.
źródło: www.pielgrzymki.org.pl

Całkowity dochód z pielgrzymek przeznaczony jest na wsparcie misji mariańskich
Ain KaremAkko (Akka)AkwizgranAlcobacaAljustrelAmsterdamAndrzejewoAnkaraAntiochia PizydyjskaArsAsyżAvignonBalsamaoBanneuxBatalhaBazylika Cudu Rozmnożenia Chleba i RybBazylika Santa Maria MaggioreBazylika św. Jana na LateranieBazylika św. Pawła za MuramiBazylika św. PiotraBelgiaBerlinBetaniaBiałystokBragaBrukselaBydgoszczCarcassonneCastel GandolfoCezarea Filipowa (Banias)Cezarea NadmorskaChocimCoimbraCuernavacaCzechyCzernaCzerwińskCzęstochowaCzortkówDuklaEfezEmmausFatimaGalileaGdańskGietrzwałdGoźlinGóra BłogosławieństwGóra KuszeniaGóra MojżeszaGóra Oliwna – Góra TaborGórskGrota EliaszaGuadelupeHajfaHulaJaffaJardenitJaszczurówkaJerozolimaJerychoJezioro Galilejskie tj. GenezaretKafarnaumKalwaria PacławskaKalwaria ZebrzydowskaKamieniec PodolskiKana GalilejskaKapadocja – Kaplica SykstyńskaKatakumby Świętego KalikstaKazimierz DolnyKevelaerKigali KlembówKoloniaKomańcza – Konya (Ikonium) – Kościół Kazania na GórzeKościół Prymatu PiotraKościół Rozesłania Apostołów („Domus Galilaeae”)Kowno Kraków ŁagiewnikiKraków MogiłaKrzemieniecLa SaletteLancianoLaodycea – Lawra PoczajowskaLeżajskLisieuxLitwa (Ostra Brama - Wilno)LizbonaLoretoLourdes –  ŁomżaLudźmierz  – ManopelloMariampolMariankiMassadaMiletMonrealeMonte CassinoMonte San AngeloMont-Saint-MichelMuzea WatykańskieMuzeum Yad Vashem NazareNazaretNeversNiepokalanówOboryOkopy św. TrójcyOleskoOrawkaOstrówekParay-le-MonialParyżPelplinPergamon (Bergama) PłockPoczajówPodegrodziePortoPragaPueblaPustynia NegewQumran Remera RuhondoRóżanystokRwanda (Kibeho)RywałdSan Giovanni RotondoSantaremSantiago de CompostelaSintraSkała PodolskaSokółkaStambułStary SączStoczek WarmińskiStudzienicznaSuchowolaSupraślSwarzewoSykomora ZacheuszaSynagoga Grobu DawidaSzawleŚwięta LipkaŚwięta WodaTabghaTaorminaTarsTomarToruńToursTrembowlaTrojaTrokiTurcjaTyberiadaUkraina (Lwów)ValinhosWadowiceWatykanWejherowoWesterplatteWieczernik i Bazylika Zaśnięcia NMPWigryWłocławekZakopaneZakopane CyrhlaZakroczymZbarażZiemia ŚwiętaZuzelaŻółkiew