ARS

Niewielka miejscowość w pobliżu Lyonu była miejscem posługi patrona proboszczów, świętego Jana Marii Vianney'a. Tutaj święty przeżył 41 lat swojego życia. W tym czasie wysłuchał ponad miliona spowiedzi! Tu właśnie rozgrzeszał, pouczał i pomagał w dążeniu do świętości.

Od śmierci kapłana w 1859 roku Ars nieco się zmieniło. Nieduży kościół przekształcono w bazylikę, a wieś trochę się rozrosła, jednak nadal każdy jej kąt przypomina pielgrzymom świętego proboszcza. Podobno gdy ksiądz Jan przybył do Ars, najpierw poszedł do kościoła. Stoi tu do dziś ambona, z której głosił kazania, i konfesjonały, do których ustawiały się tłumy penitentów przyjeżdżających nawet z odległych miast.

Proboszcz bardzo często umartwiał się w intencji tych wiernych, którzy nie żałowali za grzechy. Post, włosiennica i leżenie krzyżem w kościele były elementami jego codzienności. Także plebania stoi tu do dzisiaj, prawie niezmieniona – podobnie jak ogród, w którym święty spotykał się z młodzieżą. Współcześni często zastanawiają się nad pełnym wyrzeczeń stylem życia księdza Jana, pytając – po co? Odpowiedzią jest miłość i poczucie odpowiedzialności za tych, których mu powierzono. Pokutował za tych, którzy sami nigdy nie pokutowali. O taką miłość i odpowiedzialność módlmy się dla naszych proboszczów, kiedy będziemy odwiedzać to miejsce.

źródło:pielgrzymki.org.pl

Całkowity dochód z pielgrzymek przeznaczony jest na wsparcie misji mariańskich
Ain KaremAkko (Akka)AkwizgranAlcobacaAljustrelAmsterdamAndrzejewoAnkaraAntiochia PizydyjskaArsAsyżAvignonBalsamaoBanneuxBatalhaBazylika Cudu Rozmnożenia Chleba i RybBazylika Santa Maria MaggioreBazylika św. Jana na LateranieBazylika św. Pawła za MuramiBazylika św. PiotraBelgiaBerlinBetaniaBiałystokBragaBrukselaBydgoszczCarcassonneCastel GandolfoCezarea Filipowa (Banias)Cezarea NadmorskaChocimCoimbraCuernavacaCzechyCzernaCzerwińskCzęstochowaCzortkówDuklaEfezEmmausFatimaGalileaGdańskGietrzwałdGoźlinGóra BłogosławieństwGóra KuszeniaGóra MojżeszaGóra Oliwna – Góra TaborGórskGrota EliaszaGuadelupeHajfaHulaJaffaJardenitJaszczurówkaJerozolimaJerychoJezioro Galilejskie tj. GenezaretKafarnaumKalwaria PacławskaKalwaria ZebrzydowskaKamieniec PodolskiKana GalilejskaKapadocja – Kaplica SykstyńskaKatakumby Świętego KalikstaKazimierz DolnyKevelaerKigali KlembówKoloniaKomańcza – Konya (Ikonium) – Kościół Kazania na GórzeKościół Prymatu PiotraKościół Rozesłania Apostołów („Domus Galilaeae”)Kowno Kraków ŁagiewnikiKraków MogiłaKrzemieniecLa SaletteLancianoLaodycea – Lawra PoczajowskaLeżajskLisieuxLitwa (Ostra Brama - Wilno)LizbonaLoretoLourdes –  ŁomżaLudźmierz  – ManopelloMariampolMariankiMassadaMiletMonrealeMonte CassinoMonte San AngeloMont-Saint-MichelMuzea WatykańskieMuzeum Yad Vashem NazareNazaretNeversNiepokalanówOboryOkopy św. TrójcyOleskoOrawkaOstrówekParay-le-MonialParyżPelplinPergamon (Bergama) PłockPoczajówPodegrodziePortoPragaPueblaPustynia NegewQumran Remera RuhondoRóżanystokRwanda (Kibeho)RywałdSan Giovanni RotondoSantaremSantiago de CompostelaSintraSkała PodolskaSokółkaStambułStary SączStoczek WarmińskiStudzienicznaSuchowolaSupraślSwarzewoSykomora ZacheuszaSynagoga Grobu DawidaSzawleŚwięta LipkaŚwięta WodaTabghaTaorminaTarsTomarToruńToursTrembowlaTrojaTrokiTurcjaTyberiadaUkraina (Lwów)ValinhosWadowiceWatykanWejherowoWesterplatteWieczernik i Bazylika Zaśnięcia NMPWigryWłocławekZakopaneZakopane CyrhlaZakroczymZbarażZiemia ŚwiętaZuzelaŻółkiew