KRAKÓW ŁAGIEWNIKI

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zostało nazwane przez Jana Pawła II stolicą kultu Miłosierdzia. To ważne miejsce dla wszystkich, którym bliskie jest przesłanie św. siostry Faustyny. Kaplica św. Józefa z obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem wizjonerki stanowi część zespołu klasztornego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym żyła i zmarła święta.Obok znajduje się Bazylika Bożego Miłosierdzia konsekrowana przez Papieża Polaka.

Pielgrzymi przybywają tu już od lat 40. XX wieku. Zanim jeszcze zaczął się proces beatyfikacyjny s. Faustyny, obraz Jezusa Miłosiernego namalowany według jej wskazówek zaczął słynąć łaskami. Kiedy do kaplicy przeniesiono ciało świętej, miejsce to zostało wpisane przez kardynała Karola Wojtyłę na listę sanktuariów archidiecezji krakowskiej. Szybki rozwój zarówno kultu Miłosierdzia, jak i sanktuarium nastąpił po beatyfikacji siostry Faustyny 18 kwietnia 1993 roku i jej kanonizacji 30 kwietnia 2000 roku, a także dzięki pielgrzymkom papieża Jana Pawła II (1997 i 2002) oraz papieża Benedykta XVI (2006). Zbudowano tu kaplicę wieczystej adoracji. Wierni mogą korzystać z pomocy duszpasterskiej i psychologicznej w Poradni Miłosierdzia, a teologowie spotykają się tu w ramach Akademii Miłosierdzia. Tutaj Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu i od tej pory akt zawierzenia świata jest modlitwą często odmawianą w sanktuarium.

O miłosierdziu mówi się w polskim Kościele tak dużo i często, że łatwo można przyjąć te treści tylko rozumem, nie zastanawiając się za wiele i nie dotykając istoty tego przesłania. W tym miejscu można na nowo usłyszeć i przyjąć sercem wezwanie do zaufania Panu Bogu i postawy miłosierdzia wobec bliźnich, a także do wypraszania miłosierdzia Bożego dla świata.

źródło:pielgrzymki.org.pl

Całkowity dochód z pielgrzymek przeznaczony jest na wsparcie misji mariańskich
Ain KaremAkko (Akka)AkwizgranAlcobacaAljustrelAmsterdamAndrzejewoAnkaraAntiochia PizydyjskaArsAsyżAvignonBalsamaoBanneuxBatalhaBazylika Cudu Rozmnożenia Chleba i RybBazylika Santa Maria MaggioreBazylika św. Jana na LateranieBazylika św. Pawła za MuramiBazylika św. PiotraBelgiaBerlinBetaniaBiałystokBragaBrukselaBydgoszczCarcassonneCastel GandolfoCezarea Filipowa (Banias)Cezarea NadmorskaChocimCoimbraCuernavacaCzechyCzernaCzerwińskCzęstochowaCzortkówDuklaEfezEmmausFatimaGalileaGdańskGietrzwałdGoźlinGóra BłogosławieństwGóra KuszeniaGóra MojżeszaGóra Oliwna – Góra TaborGórskGrota EliaszaGuadelupeHajfaHulaJaffaJardenitJaszczurówkaJerozolimaJerychoJezioro Galilejskie tj. GenezaretKafarnaumKalwaria PacławskaKalwaria ZebrzydowskaKamieniec PodolskiKana GalilejskaKapadocja – Kaplica SykstyńskaKatakumby Świętego KalikstaKazimierz DolnyKevelaerKigali KlembówKoloniaKomańcza – Konya (Ikonium) – Kościół Kazania na GórzeKościół Prymatu PiotraKościół Rozesłania Apostołów („Domus Galilaeae”)Kowno Kraków ŁagiewnikiKraków MogiłaKrzemieniecLa SaletteLancianoLaodycea – Lawra PoczajowskaLeżajskLisieuxLitwa (Ostra Brama - Wilno)LizbonaLoretoLourdes –  ŁomżaLudźmierz  – ManopelloMariampolMariankiMassadaMiletMonrealeMonte CassinoMonte San AngeloMont-Saint-MichelMuzea WatykańskieMuzeum Yad Vashem NazareNazaretNeversNiepokalanówOboryOkopy św. TrójcyOleskoOrawkaOstrówekParay-le-MonialParyżPelplinPergamon (Bergama) PłockPoczajówPodegrodziePortoPragaPueblaPustynia NegewQumran Remera RuhondoRóżanystokRwanda (Kibeho)RywałdSan Giovanni RotondoSantaremSantiago de CompostelaSintraSkała PodolskaSokółkaStambułStary SączStoczek WarmińskiStudzienicznaSuchowolaSupraślSwarzewoSykomora ZacheuszaSynagoga Grobu DawidaSzawleŚwięta LipkaŚwięta WodaTabghaTaorminaTarsTomarToruńToursTrembowlaTrojaTrokiTurcjaTyberiadaUkraina (Lwów)ValinhosWadowiceWatykanWejherowoWesterplatteWieczernik i Bazylika Zaśnięcia NMPWigryWłocławekZakopaneZakopane CyrhlaZakroczymZbarażZiemia ŚwiętaZuzelaŻółkiew