ZIEMIA ŚWIĘTA 8-15 V 2017

(grupa skompletowana) IL/17/1/188

BETLEJEM – NAZARET – JEROZOLIMA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – GÓRA TABOR – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM HAJFA – CEZAREA NADMORSKA – JERYCHO – AIN KAREM – TYBERIADA – BETANIA – QUMRAN – MORZE MARTWE

Z DR BARBARĄ STRZAŁKOWSKĄ

Termin: 8-15 maja 2017 (8 dni)                              
Cena: 680 USD +  1980 PLN

1 dzień – poniedziałek, 8 maja

WARSZAWA – TEL AWIW – AIN KAREM – BETLEJEM

Godz. 06.30 – zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i odprawa paszportowo-celna; godz. 09.45 – odlot samolotu EL AL do Tel Awiwu; godz. 14.30 – lądowanie w Tel Awiwie; przejazd do Betlejem; po drodze Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia, kolacja i zakwaterowanie w Betlejem.

2 dzień – wtorek, 9 maja

BETLEJEM

Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna i Pole Pasterzy, obiad; Muzeum i Miejsce Pamięci Yad Va-Shem w Jerozolimie; Kneset i Menora - symbol Izraela; kolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień – środa, 10 maja

BETLEJEM – CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Betlejem – Nazaret; Cezarea Nadmorska (teren wykopalisk i akwedukt rzymski), Hajfa: sanktuarium „Stella Maris”; Nazaret – obiad, Bazylika Zwiastowania NMP; Kana Galilejska; kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

4 dzień –czwartek, 11 maja

KAFARNAUM – TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TYBERIADA

Okolice Jeziora Galilejskiego: Kafarnaum („Miasto Jezusa”), Tabgha (sanktuarium Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu Piotra), Góra Błogosławieństw; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad („ryba św. Piotra”); Tyberiada: kościół św. Piotra; kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

5 dzień – piątek, 12 maja

GÓRA TABOR – JERYCHO –  QUMRAN – MORZE MARTWE – JEROZOLIMA

Góra Tabor (Góra Przemienienia Jezusa); podróż do Jerozolimy; Jerycho; rzeka Jordan i miejsce chrztu Jezusa; obiad w Qumran; Morze Martwe – kąpiel; kolacja i nocleg w Jerozolimie.

6 dzień – sobota, 13 maja

JEROZOLIMA

Jerozolima –  Chrześcijański Syjon: Kościół św. Piotra o Pianiu Koguta („In Gallicantu”), Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia NMP; Stare Miasto – Dzielnica Żydowska („Cardo”),  Ściana Płaczu; obiad; kościół św. Anny i Sadzawka Owcza; Droga Krzyżowa na jerozolimskiej Via Dolorosa, Lithostrotos i Bazylika Grobu Pańskiego, kolacja i nocleg w Jerozolimie.

7 dzień – niedziela, 14 maja

JEROZOLIMA – BETANIA –  JEROZOLIMA

Jerozolima:  sanktuaria Góry Oliwnej: kościół „Pater Noster”, kaplica „Dominus Flevit”, Getsemani (Bazylika i Ogrójec); obiad; Betania: kościół Wskrzeszenia Łazarza; kolacja i nocleg w Jerozolimie.

8 dzień – poniedziałek, 15 maja

JEROZOLIMA – TEL AWIW – WARSZAWA

Msza św. i nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego oraz czas wolny na Starym Mieście; obiad; godz. 13.00: wyjazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie; odprawa paszportowo-celna; godz. 17.15: odlot samolotu EL AL. do Warszawy; godz. 20.10: lądowanie w Warszawie i zakończenie pielgrzymki.


Program obejmuje:

  • przelot samolotem Izraelskich Linii Lotniczych EL AL; Warszawa – Tel Awiw – Warszawa
  • przejazd autokarem w Izraelu (klimatyzacja)
  • noclegi w pokojach 2-osob. z łazienkami
  • pełne wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje
  • opiekę duszpasterską (codzienna Msza św.) i opiekę pilota
  • ubezpieczenie

    Cena nie zawiera: biletów wstępu, napiwków i innych kosztów realizacji programu – 100 USD/os. (płatne na miejscu)
    I wpłata: przy zapisie – 1000 PLN

    II wpłata: do  8.04.2017  –  980 PLN + 680 USD

 

Uwaga!

Przy zapisie proszę podać dane z PASZPORTU.

Paszport musi być ważny przez co najmniej pół roku od daty wylotu z Polski. Prosimy o nadesłanie ksero bądź skanu strony ze zdjęciem z paszportu.

Przesłanie elektronicznej Karty zgłoszenia udziału w pielgrzymce oznacza akceptację Ogólnych warunków uczestnictwa w pielgrzymkach i imprezach turystycznych czytaj tutaj, organizowanych przez MARIANUM Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów niniejszej umowy.

Całkowity dochód z pielgrzymek przeznaczony jest na wsparcie misji mariańskich
Ain KaremAkko (Akka)AkwizgranAlcobacaAljustrelAmsterdamAndrzejewoAnkaraAntiochia PizydyjskaArsAsyżAvignonBalsamaoBanneuxBatalhaBazylika Cudu Rozmnożenia Chleba i RybBazylika Santa Maria MaggioreBazylika św. Jana na LateranieBazylika św. Pawła za MuramiBazylika św. PiotraBelgiaBerlinBetaniaBiałystokBragaBrukselaBydgoszczCarcassonneCastel GandolfoCezarea Filipowa (Banias)Cezarea NadmorskaChocimCoimbraCuernavacaCzechyCzernaCzerwińskCzęstochowaCzortkówDuklaEfezEmmausFatimaGalileaGdańskGietrzwałdGoźlinGóra BłogosławieństwGóra KuszeniaGóra MojżeszaGóra Oliwna – Góra TaborGórskGrota EliaszaGuadelupeHajfaHulaJaffaJardenitJaszczurówkaJerozolimaJerychoJezioro Galilejskie tj. GenezaretKafarnaumKalwaria PacławskaKalwaria ZebrzydowskaKamieniec PodolskiKana GalilejskaKapadocja – Kaplica SykstyńskaKatakumby Świętego KalikstaKazimierz DolnyKevelaerKigali KlembówKoloniaKomańcza – Konya (Ikonium) – Kościół Kazania na GórzeKościół Prymatu PiotraKościół Rozesłania Apostołów („Domus Galilaeae”)Kowno Kraków ŁagiewnikiKraków MogiłaKrzemieniecLa SaletteLancianoLaodycea – Lawra PoczajowskaLeżajskLisieuxLitwa (Ostra Brama - Wilno)LizbonaLoretoLourdes –  ŁomżaLudźmierz  – ManopelloMariampolMariankiMassadaMiletMonrealeMonte CassinoMonte San AngeloMont-Saint-MichelMuzea WatykańskieMuzeum Yad Vashem NazareNazaretNeversNiepokalanówOboryOkopy św. TrójcyOleskoOrawkaOstrówekParay-le-MonialParyżPelplinPergamon (Bergama) PłockPoczajówPodegrodziePortoPragaPueblaPustynia NegewQumran Remera RuhondoRóżanystokRwanda (Kibeho)RywałdSan Giovanni RotondoSantaremSantiago de CompostelaSintraSkała PodolskaSokółkaStambułStary SączStoczek WarmińskiStudzienicznaSuchowolaSupraślSwarzewoSykomora ZacheuszaSynagoga Grobu DawidaSzawleŚwięta LipkaŚwięta WodaTabghaTaorminaTarsTomarToruńToursTrembowlaTrojaTrokiTurcjaTyberiadaUkraina (Lwów)ValinhosWadowiceWatykanWejherowoWesterplatteWieczernik i Bazylika Zaśnięcia NMPWigryWłocławekZakopaneZakopane CyrhlaZakroczymZbarażZiemia ŚwiętaZuzelaŻółkiew